• Deutsch
  • English
Kdo jsem?

Jsem člověk, který je fascinován
možnostmi, které nám lidský mozek 
nabízí. Mezi mé silné vlastnosti patří 
pevná vůle, diskrétnost, loajalita a touha pomáhat lidem, kteří se chtějí dále kognitivně rozvíjet, aby dosáhli co nejvíce spokojenosti v životě.

Jsem lékařka, mezinárodní lektorka, trenérka, autorka,  leader, kooperační a business partnerka. Jsem žena, dcera, sestra, matka dvou dětí a manželka. Jsem osoba motivující, vyučující, podporující a ráda pomáhající. Jsem člověk, který miluje život, svoji rodinu a poznání.
Nejvíce mě zaujala paměť a co všechno díky ní dokážeme. Paměť je základem veškerého učení. Málokdo ale dokáže její potenciál plně využít. Proto se věnuji mentálnímu tréninku, kterým učím druhé zvýšit výkon mozku. Využívám mnohaleté zkušenosti z medicíny, z neurovědy, praxe s klienty a paměťového sportu, ve kterém jsem dosáhla řady vysokých ocenění.
Mistryně v paměťovém sportu
Jsem trojnásobná mistryně světa a několikanásobná mistryně ČR v paměťovém sportu. Zúčastnila jsem se mnoha národních paměťových soutěží a několika světových mistrovství, na kterých jsem získala nejvyšších možných ocenění.
Držitelka Guinnessova rekordu
Stala jsem se světovou rekordmankou v paměťových schopnostech. Můj rekord byl v roce 2001 zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.
Grand Master of Memory
Tohoto titulu jsem dosáhla jako jediná v ČR (Mind Sport olympiad, Londýn). Uděluje se lidem, kteří jsou schopni v rámci jedné soutěže úspěšně zvládnout tyto výkony paměti – zapamatování si 1 000 decimálních číslic ve správném pořadí za hodinu, pořadí 10 balíčků karet za hodinu a pořadí jednoho balíčku karet za méně než dvě minuty.
Autorka knihy Úspěšná paměť
Napsala jsem knihu Úspěšná paměť a pravidelně se objevuji v českých médiích. Jsem také mnohaletou členkou spolku žurnalistů DVPJ v Německu.
Diplomovaná mentální koučka
V roce 2023 jsem v německém Düsseldorfu složila závěrečné zkoušky s diplomem ke studiu "Stres management & Mental Coach".
Poradce pro podporu psychosociálního zdraví
Toto poradenství a individuální doprovod je zaměřen na oblast stres managementu & regeneraci mozku a těla.
25+ let
zkušeností
Získejte fit mozek na celý život
Zjistěte více
Nabídnu vám zajímavá témata kognitivní vědy a mnohaleté zkušenosti z paměťového sportu, medicíny i mentálního a paměťového tréninku. Ráda předávám své znalosti firmám a jednotlivcům. Za klienty cestuji do Česka i jiných zemí Evropy.

Miluji vzdělávat sebe i ostatní

Touha po poznání, pochopení souvislostí, snaha objevit své limity, poslání pomáhat lidem a láska jsou mou největší 
vnitřní motivací ke všemu, co dělám.

Profesionalita

Fascinuje mě vzdělávání a cesty, jak se co nejefektivněji učit a předávat informace a znalosti druhým. Mám výbornou schopnost se rychle a hluboce koncentrovat. Svým klientům umím velmi dobře naslouchat. Zastávám fair play jednání na úrovni. Svá školení vedu profesionálně a s vysokou kvalitou, přitom s laskavostí a respektem.

Lidskost

Ráda komunikuji, motivuji, jsem empatická, vstřícná a pomáhám lidem v osobním i pracovním růstu. Mám pevnou vůli, disciplínu a snahu rozvíjet sebe i ostatní. Byla jsem vychovávaná s cílem využít maximálně svého potenciálu a tuto touhu se snažím předávat i svým klientům. Jsem otevřená všem tématům a dodržuji naprostou diskrétnost.
Věnuji se tématům profesním i osobním
Chci vám ukázat, že lidský mozek má ohromnou sílu a když se s ním správně pracuje a zachází, dává nám šanci k velkému poznání a seberozvoji.
Klíčovými tématy mé práce jsou paměťové techniky a mnemotechniky, trénink paměti, proces efektivního učení, učební metody a strategie, koncentrace, zapomínání, myšlení, techniky k uvolnění mysli a redukci stresu, kreativita, motivace, komunikace a prezentace.

Můj příběh

1996
Po 6 letech studia Všeobecného lékařství na Karlově univerzitě v Hradci Králové jsem zakončila studium promocí a titulem MUDr.
1998
Od roku 1998 jsem aktivní v paměťovém sportu. Zahájila jsem studium německého jazyka na Goethe Institutu v Mnichově. Žiji v Německu, ale Českou republiku stále považuji za svůj domov a pravidelně sem cestuji za klienty i rodinou.
1999
V roce 1999 až 2001 jsem se stala trojnásobnou mistryní světa v paměťových schopnostech v rámci olympiády Mind Sport ve Velké Británii.
2000
V roce 2000 jsem v Anglii získala nejvyšší ocenění, které se v paměťovém sportu uděluje – jsem držitelkou titulu Grand Master.
2001
V roce 2001 se mi podařilo získat světový rekord v paměťových schopnostech, který se zapsal i do Guinessovy knihy rekordů.
2002
Stala jsem se jedním ze spoluzakladatelů evropského spolku pro rozvoj paměťových schopností MemoryXL e.V. v Heidelbergu (Německo).
2003
Společně s manželem jsem vydala svou první knihu Úspěšná paměť, která odhaluje metody efektivního učení a pomocí tréninkových technik pomáhá zdokonalit lidskou paměť.
2007
V roce 2007 jsem se v Bahrainu na světovém mistrovství v paměťových schopnostech stala vícemistryní.
2007
Od roku 2007 pořádám semináře v České republice, německy mluvících zemích a například i na Mallorce. Dlouhodobě spolupracuji s mnoha tréninkovými institucemi a školím zaměstnance korporátních společností a velkých firmami. Přednáším také na německých univerzitách. Založila jsem společnost MindKarat.
2011
Spustila jsem projekt Brillant Brain – projekt k rozvoji osobnosti se zaměřením na učební proces, motivaci, koncentraci, emoční inteligenci, kreativitu a komunikaci.
2018
Odstartovala jsem své studium stressmanagementu a coachingu na Univerzitě v Düsseldorfu.
2019
Složila jsem zkoušky a získala certifikát „Poradce pro psychosociální zdraví” na Univerzitě v Düsseldorfu.
2020
Získala jsem dvě licence z oblasti mentálního tréninku – „Licencovaná trenérka autogenního tréninku” a „Licencovaná trenérka progresivní svalové relaxace” (IST-Hochschule für Management, Německo).
chevron-left
chevron-right

Certifikace a diplomy

1996 – Diplom s titulem MUDr. – ukončení studia na Karlově univerzitě v Hradci Králové, obor všeobecné lékařství
2019 – Certifikovaný poradce pro psychosociální zdraví
2020 – Licencovaná trenérka autogenního tréninku
2020 – Licencovaná trenérka progresivní svalové relaxace
2023 – Diplom Mental Coach

Členství

MENSA ČR – společenská organizace seskupující osoby s IQ nad 130 (od roku 1998)
DVPJ – spolek žurnalistů v Německu (od roku 2011)
GSA e.V. – profesionální členka spolku German Speakers Association (od roku 2017)
BVGT e.V. – Bundesverband Gedächtnistraining e.V. (od roku 2021)

Máte zájem o spolupráci?

Pomohu vám zlepšit paměť a nastartovat váš mozek na maximum.
Kontaktujte mě
crossmenu